در این بخش سعی کردم کتاب های خوبی رو برای دانش آموزان و دانشجویان عزیز معرفی کنم امید وارم مورد پسندتون واقع بشه .

معرفی كتاب قرآن و فیزیك
معرفی كتاب قرآن و فیزیك - نوشته : نورالله رباتی

كتاب گاورنر توربین های آبی
كتاب گاورنر توربین های آبی بصورت گردآوری و ترجمه توسط خانم مهندس مونا محمدی از سازمان آب و برق خوزستان، معاونت طرح و توسعه سد و نیروگاه، مدیریت تجهیزات الكتریكی و مكانیكی با شمارگان 1000 به چاپ رسیده است...

ود كتاب ستارگان ، زمین و زندگی
 متن كتاب ستارگان ، زمین و زندگی - از كجا آمده ایم؟ به كجا می رویم؟ نوشته دكتر علی افضل صمدی - پیرامون : آشنایی با قوانین حاكم بر طبیعت - نیروهای چهار گانه - جاذبه عمومی - نسبیت خاص و مكانیك كوانتومی - نسبیت عام - نمایشنامه خلقت - آتش نخستین یا انفجار بزرگ - تولد و مرگ ستارگان - غول سرخ - كوتوله سفید - سیاهچاله ها - احتمال وجود زندگی در كیهان - مبدا زندگی - مبدا انسان - به كجا میرویم؟

فیزیك از آغاز تا امروز ، چاپ دوم به انضمام فناوری نانو
این كه نیوتن با مشاهده سقوط سیب، قانون جهانی گرانش را كشف كرد، داستانی تخیلی بیش نیست. اما اگر گفته شود كه نیوتن تنها كسی بود كه وجه مشترك سقوط سیب و گردش ماه به دور زمین را درك كرد، واقعیتی انكار ناپذیر است.

آسیب شناسی و به سازی تمدن
زندگی انسان از آغاز تمدن، با درد، رنح و نگون بختی همراه بوده است. هیچ فرد، گروه و ملتی از این همه بیداد در امان نبوده و نیست. همه ی این نگون بختی ها ناشی از نگرش نادرست انسان به خود و سایر پدیده هایی است كه به طور قانونمند با انسان در كنش متقابل است.

خبر گزاری كتاب ایران: فیزیك، از آغاز تا امروز در یك كتاب
نویسنده كتاب به خبرنگار خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا)، گفت: این كتاب به تاریخچه علم فیزیك پیش از ثبت تاریخ تا زمان حاضر می‌پردازد و حاصل مطالعه بیش از 60 كتاب داخلی و خارجی و هزاران منبع مستند اینترنتی در مدت 20 سال است.

كتاب مبانی طراحی مداراتRF با نوسانات نویز كم.
این كتاب اثر Jeremy Everard است و در سال 2001 به چاپ رسیده است.

كتاب فیزیك از آغاز تا امروز
سالهای متمادی است كه دست اندر كار تهیه كتاب «فیزیك از آغاز تا امروز» هستم. از همان آغاز هرچه فراهم می شد، برای مطالعه ی عزیزان بازدید كننده در سایت قرار می دادم. همراه با تكمیل مطالب دوستان بسیاری خواهان انتشار كتاب به صورت چاپی شدند.

كتاب مبانی مكانیك و ترمو دینامیك
بر پایه دیباچه ، هدف از تدوین و نگارش این كتاب این حقیقت بوده كه پرداختن بگونه ای مدرنیته و نوشتاری ( نه فقط در فیزیك بلكه در ریاضی ، فیزیولوژی و شیمی ) درست است كه ساده است

مبانی موتورهای احتراق داخلی
این كتاب ، با قدرت بیانی كه دارد ، هدایتگری بسیار مفید خواهد بود در جهت آشنایی شما با مبانی طراحی موتورهای احتراق داخلی و توربینهاست. مزیت عمده این كتاب در استفاده آن از تصاویری گویا برای بیان تئوری ها می باشد.

جریان سیال تراكم پذیر 
این كتاب بواسطه بیان مثالهای عملی و پرداختن به جزئیات ؛ توضیحاتی بسیار واضح از چگونگی ایجاد پدیده تراكم پذیری در سیال ارائه می دهد. 

انتقال حرارت
این كتاب دایره كاملی ا ست از اصول اولیه انتقال حرارت بهمراه گستره وسیعی از كاربردهای عملی و قابل ملموس آن. روش تجربی بكار رفته

كتاب فلسفه علم
كتاب فلسفه علم _ هستی در مكان و زمان _ اثر دكتر مسعود دهقانی, جلد دوم از مجموعه ای تحت عنوان فلسفه علم است كه اخیراً در تیراژ محدود منتشر شده است. جلد اول این كتاب با عنوان _ بعد چهارم/ جهان در انبساط _ پیش از این منتشر شده بود.

پس از نخستین سه دقیقه
كیهان‌شناسی‌ و شناخت‌ ما ا ز این‌كه‌ ساختارهایی‌ نظیر كهكشان‌ها شكل‌ گرفته‌اند طی‌ دو دهة‌ اخیر به‌ شكل‌ قابل‌ملاحظه‌ای‌ بسط‌ و گسترش‌ یافته‌ است‌. همراه‌ با این‌ پیشرفت‌ شاهد افزایش‌ آگاهی‌ عمومی‌ درباره‌ نجوم‌ و كیهان‌شناسی‌ هستیم‌ كه‌